Jak se líbí pohádkám maminkám a dětem, které pohádky četly a poslouchaly

POHÁDKA O PAMPELIŠCE - SLUNÍČKU BYLINEK

Andrea Šilhová, maminka, členka pohádkové skupiny Ilustrátorka knihy Je čas na pohádky 

Velice jemná pohádka, která pohladí na duši nejen dítě, ale i rodiče. Já sama se přenesla na rozkvetlou louku
a představila si tu vůni která se tam jistojistě rozléhala . v tomto sychravém počasí je to příjemné.
Chválím moc téma o ospinkaném chlapečku, protože věřím, že toto období potkám víceméně všechny děti a
rodiče. Tato pohádka je super pomůcka, jak nalákat děti do dne plného zážitků a zároveň kí sociálních vazeb, protože děti jistě nebudou rozvinuty, aby bylo sluníčko smutné a rády mu udělají radost tím, že vstanou z postýlky.

POHÁDKA O PRINCEZNĚ ŽAHAVCE

Radka Palmer, maminka a členka pohádkové skupiny Je čas na pohádky

Ahoj Vladi, Pohádka se nám líbila, četla jsem ji dnes před spaním. Kopřiva je užitečná bylinka a tak z něčeho nedobrého vzniklo dobro. Každopádně, tak nějak již asi ze zvyku, bych já, osobně, ráda viděla Žahavku osvobozenou a doma s maminkou a tatínkem 😍 a samozřejmě ponaučenou, už aby žádné lidi nežahala ani jedním špendlíčkem 💕

POHÁDKA UVĚZNĚNÁ DRÁČKOVA OČKA

Andrea Šilhová , maminka, členka pohádkové skupiny Ilustrátorka knihy Je čas na pohádky 

To je moc hezká pohádka, která dělá maminkám službu 🙂. Učí děti také myslet na maminku, aby si odpočinula a vlastně také na další lidi v jejich životě. Jinak mě se stalo něco podobného s mým starším synkem. Akorát se nesápal na knížku, ale na kakao. Naschvál mě ráno nevzbudil a vše si zařídil sám a bylo z toho kakao po celém obýváku 😃. On celý šťastný s plným hrníčkem kakaa seděl u stolu a lízal ho ❤️. Líbí se mi, jak v každé pohádce vystihuješ určité lidské kvality, které si děti mohou osvojit i díky takovým příběhům jako píšeš ty. A mimo jiné, už teď mě napadají doplňující otázky, o kterých se s dětmi můžeme bavit. Například, jak to dopadlo se zlým princem? Jak se objevila princezna před dráčkem?- řekli jí o něm lidé, které dráčka s princem potkávali? Opravdu princezna na dráčka zapomněla?-myslíte si, že se jí nestýskalo? A tak dále. Moc hezký příběh Vladi 🙂.

POHÁDKA O LENIVÉ VENDULCE

Andrea Šilhová , maminka, členka pohádkové skupiny Ilustrátorka knihy Je čas na pohádky 

Vážně smekám klobouk 😮. Řešit takové téma s dětmi je podle mě geniální a novátorské. Ještě jsem se s tím v pohádce nesetkala. Přitom v dnešní urychlené době syndrom vyhoření zažívají nejen dospělí, ale i děti. Nejen to, pohádka poukazuje na to, že dítě ani dospělý nemusí být vždy dokonalý a všemu nebo všem vyhovět. Musím přiznat, že já sama jsem s tímto pocitem "zavděčení se všem" dlouho bojovala, ale já tak byla vychovaná 🙁. Naštěstí mě z této slepé uličky vyvedl manžel 🙂. Četla jsem si i komentáře a meditace pro děti mi přijde jako úžasný nápad. Z nich jsem také pochopila, že se pohádky nahrávají. Vladi ty jsi nejen spisovatelka, ale také velký novátor a velký pomocník lidské duši ❤️.

POHÁDKA O ZTRACENÉ PRINCEZNĚ ADALBERTĚ 

Andrea Šilhová , maminka, členka pohádkové skupiny Ilustrátorka knihy Je čas na pohádky 

Milá pohádka, moc se mi líbila ta část, kde se ptá různých obyvatelů louky, jestli u nich bydlí 🙂. Bylo to roztomilé a zároveň si děti mohou hezky uvědomit, jaké kytičky najdou na louce, a že ostružiní roste spíše v lese. Také, že samy by neměly nikam chodit. Opět moc poučný příběh. Mimochodem jsem unešená ze jména Adalberta 😮. Kam na takové jména chodíš? Ještě mě napadlo, že by bylo hezké, kdyby se v jedné pohádce potkali všechny princezny, princové a zajímavé postavičky z tvých pohádek ❤️.

POHÁDKA O DUHOVÉM SKLÍČKU

Andrea Šilhová , maminka, členka pohádkové skupiny Ilustrátorka knihy Je čas na pohádky 

Pohádka je moc hezká a jsem ráda za ten šťastný konec. Pořád jsem čekala, že po rozbití sklíčka ztratí barevnost navždy a vše se vrátí do starých kolejí. Vždy mě uklidnil ale fakt, který píšeš na začátku a to, že ta holčička bude na konci vlastně princeznou na zámku 🙂. Čtu zatím druhou pohádku od tebe a moc se mi líbí, že dáváš dětem prostor pro fantazii a nejen na konci pohádky. Například si mohou domyslet, kde se tam vzala ta stařenka a proč varovala tatínka, že se stane po rozbití sklíčka něco špatného, když se vlastně stalo něco dobrého a také proč se na konci už neobjevila? Byla hodný, neutrální nebo zlý prvek v pohádce? O tom všem si mohu s dětmi povídat a nejlepší je, že každá verze, kterou mi povědí bude ta správná. To stejné platí o princi a jak se dozvěděl o princezně. ❤️

POHÁDKA BAGR EMAN VE MĚSTĚ

Andrea Šilhová , maminka, členka pohádkové skupiny Ilustrátorka knihy Je čas na pohádky 

Ahoj. Právě jsem dočetla pohádku o Bagru Emanovi. Jako první věc se mi líbilo
chlapečkovo jméno Samuel. Také doma jednoho mám , ale zpátky k příběhu... Líbí se mi moc a kdybych ti měla
vypsat přesně co, bylo by to následující. Zaujala mě maminka Klementina a její vynalézavost, i samotný fakt, že
pohádky vypráví ona.
Je skvělé, že Bagr Eman potkal cestou všemožné druhy dopravních prostředků, které děti
jistojistě mají rády. Oceňuji také vyjmenování různých variant barev, velikostí, emocí... Pohádka je tak více interaktivní.
Například mohu dítě vyzvat, jestli máme doma také autíčka těchto barev a rovnou spolu můžeme porovnat jejich
velikosti, apod. Pohádka má poučný kontext, o kterém se s dětmi také můžeme pobavit a na konci ten prostor pro
dětskou fantazii je prostě super. Moc se těším pak na knížku. 

POHÁDKA O ŠPINAVÉM MRÁČKU

Andrea Šilhová , maminka, členka pohádkové skupiny Ilustrátorka knihy Je čas na pohádky 

Moc hezká pohádka 🙂. Líbí se mi propojení i s těmi, co už byly a dokonce mě navnadila i na další tvou knížku 😃. Hezky se rozepisuješ o počasí, kdy to vlastně zapadá do dnešní doby. Počasí se mění a kdoví, jestli je to postupným posunováním pásů nebo globálním oteplováním. Každopádně téma je nadčasové 🙂. Ke všemu z ní děti mohou hezky pochopit, že o lásku je dobré se dělit, protože je jí na světě pro každého dost. Na konci musím pochválit opět velký prostor pro fantazii. Už se těším až s dětmi budu příběh dokončovat ❤️. Jsem zvědavá, co vymyslí.

POHÁDKA O BARBORCE

Andrea Šilhová , maminka, členka pohádkové skupiny Ilustrátorka knihy Je čas na pohádky 

Po téhle pohádce vím, že trénuješ děti i v soustředění 🙂. Otázka na konci je prima nápad a musím se přiznat, že si pohádku v budoucnu budu muset přečíst znovu, abych na odpověď přišla 😃. Líbí se mi spojení tradice a jak mohla vzniknout. Na pozadí pohádky je mnoho výchovných skutečností. To, že s cizími lidmi se nikam nechodí. To, že se člověk může změnit díky lásce a že překoná vše. Zároveň je hned od začátku napínavá, protože dítě i dospělý pořád čeká na to, kdy se dozví, jak se rodiče seznámili. Mimochodem i tento fakt udrží dítě v pozoru, protože je od přírody zvědavé 🙂. A na konec ti musím pochválit rozhovory mezi Samíkem a Klementinou. Je z nich cítit opravdovost a teplo domova ❤️.

POHÁDKA O ZVĚDAVÉ SNĚHOVÉ VLOČCE

Andrea Šilhová , maminka, členka pohádkové skupiny Ilustrátorka knihy Je čas na pohádky 

Ahoj Vladi, právě jsem dočetla pohádku O zvědavé sněhové vločce . Je opět povedená. Líbí se mi, jak je pohádka
poučná a zase pracuješ s pamětí. Děti si mohou vzpomenout, o jakých království už slyšely.
Moc mě potěšil i delší
začátek s Klementinou a Samíkem. Zase jsem je poznala blíž. Už se těším až budu dětem číst z knížky 😍.Teď se vrhnu na kreslení kartiček a obrázek k pohádce.
Zítra si přečtu druhou pohádku. 

POHÁDKA MODRÁ POHÁDKA O....

Andrea Šilhová , maminka, členka pohádkové skupiny Ilustrátorka knihy Je čas na pohádky 

Vladimíra Vavroušková Tak jsem pohádku přečetla. Je moc hezká. Líbí se mi, jak se děti seznamují s podmořskými živočichy a jejich schopnostmi . Také je hezké, že v ní děti seznamuješ s překonáváním
překážek, postavením se strachu a spolupráce ve skupině (skupina je silnější než jednotlivec). Je v ní i kamarádství, loajalita, pomoc slabším a tak dále. To, že si děti mohou vymyslet název pohádky mi přijde geniální a věřím, že každé dítě bude nadšené . A jak si na začátku plní Samík úkol z výtvarky je hezký prostředek k tomu, jak děti také vyzvat, aby si namalovali třeba žraloka, chobotnici, anebo cokoliv z pohádky.

>